Być przewodnikiem
Istnienie prasy etnicznej jest uwarunkowane przede wszystkim liczebnością imigracji. Kiedy ludzie przyjeżdżają, to media etniczne kwitną - mówi "Gazecie" Maciej Wierzyński, redaktor naczelny "Nowego Dziennika"
PROF. ZBIGNIEW BRZEZIŃSKI
Ernest Skalski: W jakim stopniu i w jakich okresach Radio Wolna Europa było przez kompetentne czynniki w USA - i przez które z nich - traktowane jako sojusznik, któremu się stwarza możliwości uczestniczenia we wspólnej walce, a w jakim miało rolę wykonawcy polityki amerykańskiej?
RYSZARD FRELEK
(dziennikarz i wiceszef PAP, sekretarz Zenona Kliszki, członka Biura Politycznego i najbliższego współpracownika Gomułki. Był też kierownikiem wydziału zagranicznego KC, sekretarzem KC do spraw zagranicznych, ambasadorem przy ONZ, dyrektorem Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych i doradcą w tychże sprawach generała Jaruzelskiego w latach 80. Wolnej Europy nie musiał słuchać, bo regularnie korzystał z nasłuchów radiowych na wszystkich tych stanowiskach)
PROF. BRONISŁAW GEREMEK:
Ernest Skalski: W roku 1989 mówił Pan z uznaniem o roli Wolnej Europy...
Pierwszy po Sikorskim
Pierwszy po Sikorskim Rozmowa z Bolesławem WIERZBIAŃSKIM, działaczem polonijnym, wydawcą i redaktorem "Nowego Dziennika" w Nowym Jorku. Co, pana zdaniem, powinno być głównym celem
Bez Rosji stabilizacji nie będzie
Polska nie powinna psuć sobie stosunków na Wschodzie. Ernest Skalski: Czy zeszły tydzień, a w nim szczyt Clinton-Jelcyn, wpłynął na nasze wchodzenie do NATO? Czy histeryczne